تعادل را حین چیدمان مبل در نظر بگیرید

تعادل همیشه در طراحی امری مهم بوده و هیچ فاکتور دیگری هنگام چینش مبلمان و دیگر اثاثیه در اتاق نشیمن به این اندازه اهمیت ندارد. بزرگ و کوچکی مبل و جایی  که مبل ها قرار می گیرند را در نظر بگیرید نباید مبل های سه نفره یا دو نفره همگی در یک قسمت اتاق و مبل های تک نفره قسمتی دیگر گذاشته شود که در اینصورت تعادل محیط به هم می خورد. از اشکال مختلف در مبلمانتان استفاده کنید برای مثال اگر اسکلت یا فریم مبلمانتان گرد هست میز خود را مربع یا مستطیل سفارش دهید.  

سایز فرش باید با مبلمان هماهنگ باشد:

فرش می بایست به قدری بزرگ باشد که زیر مبلمان شما را کامل پوشش دهد یا به قدری بزرگ باشد که حداقل دو پایه ی جلویی مبل های سه نفره و بزرگ بتواند روی آن قرار بگیرد.

میز جلوی مبل را  بزرگ انتخاب کنید:

پیشنهاد ما در اکثر موارد انتخاب میز جلو مبلی بزرگ است. میز بزرگ در میان اتاق پذیرایی علاوه بر زیبایی، کارایی بیشتری نیز دارد. میز بزرگ این امکان را به شما میدهد که آکسسوار زیبا روی میز قرار دهید و همچنین دسترسی برای همه به میز راحت تر می باشد. به فاصله ی بین میز تا مبل توجه داشته باشید که فاصله ی اصولی 45 سانتی متر است. هر مبل می بایست به یک میز عسلی یا میز جلو مبلی دسترسی راحت داشته باشد که لازم به بلند شدن برای برداشتن چیزی از روی میز نباشد. میزهای عسلی باید هم ارتفاع با مبل کناری خود باشند ( اگر اینچنین نیست پس بهتر است که کوتاه تر باشند).

 

 

به نورپردازی توجه کافی کنید:

نورپردازی مناسب و کافی برای یک محیط همیشه یکی از مهم ترین عوامل بوده است که اکثر مواقع نادیده گرفته میشود. سعی کنید برای تغذیه نور اتاق نشیمن خود از نور لوستر، دیوار کوب و آباژور به طور هم زمان استفاده نمایید تنها توجه داشته باشید که میزان نور این وسایل روشنایی با یکدیگر تفاوت داشته باشد برای مثال لوستر روشنایی بیشتری داشته باشد و آباژورها کم نورتر باشند.  آباژور  پایه بلند مابین مبل ها و آباژورهای کوتاه روی  میز عسلی بسیارجلوه ی خاصی به چیدمان مبل شما میدهند.

 

از آکسسوار متناسب با مبلمانتان استفاده کنید:

وسایل تزییناتی که به دیوار آویزان می کنید چه آیینه، تابلو، قاب، یا مجسمه نیاز هست که با فکر انتخاب شوند و متناسب با سایز مبلمانتان باشد. یک قاب کوچک را پشت دیوار کاناپه بزرگ سه نفره آویزان نکنید زمانی که با مبلمان شما تناسبی از لحاظ اندازه ندارد و در نتیجه جلوه ایی نخواهد داشت بهتر است از تابلویی بزرگ یا تابلویی که دو سوم طول کاناپه باشد یا از تعدادی قاب کوچک استفاده کنید که روی دیوار پشتی کاناپه سه نفره چشم نواز باشد.

 

چارپایهمحصولات شانار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *